Każdy ma wszystko, czego potrzebuje, ale wszyscy jesteśmy nieszczęśliwi.

Też Ci się wydaje, że w ciągu ostatnich kilku lat pojawił się trend dotyczący czytania, oglądania i słuchania rzeczy, na temat bycia szczęśliwym? Rzeczy dotyczące szczęścia, książki szczęścia, to i tamto… pojawiają się przed Twoją twarzą w każdym miejscu – osobiście, a nawet online.

Jedynym problemem z ciągłym dążeniem do szczęścia jest to, że jest to daremne. Wydaje mi się, że sprzedaż „Szczęścia” jako czegoś, co można kupić, to ogromny plan marketingowy, podczas gdy w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

Czy kiedykolwiek byłeś szczęśliwy w 100% i cieszyłeś się tym szczęściem?Nie. Wiesz czemu? Po części dlatego, że aby być szczęśliwym, potrzebujesz odrobiny nieszczęścia. To jest sedno problemu, dlatego ludzie, którzy są super bogaci, zgłaszają wyższe niż przeciętne przypadki niezadowolenia w porównaniu z tymi, którzy nie są super bogaci. To dlatego, że nigdy nie są nieszczęśliwi.

Więc kiedy mają być szczęśliwi, opierając się na jakimś społecznym ideale tego, czym jest szczęście. Dlatego człowiek, z super samochodem i rezydencją – w rzeczywistości jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ te rzeczy są puste i bez znaczenia, ponieważ nie wypełniają tej wewnętrznej pustki. Każdy ma wszystko, czego potrzebuje, ale wszyscy jesteśmy nieszczęśliwi.

Oto rzeczy, które są swego rodzaju kluczem do szczęścia:

  • Kiedy jesteś szczęśliwy, doceniasz to i nie bierzesz tego za pewnik.
  • Posiadanie silnej więzi z innymi ludźmi – każdy musi czuć się akceptowany i kochany na pewnym poziomie. Pragniemy tego, a ci, którzy mówią, że nie potrzebują takich więzi – potrzebują ich najbardziej.
  • Przestań skupiać się na gromadzeniu większej ilości rzeczy i skup się na doświadczeniach, które, nawiasem mówiąc, obejmują również więzi z innymi.
  • Nie skupiaj się na tym, co masz, w porównaniu z tym, co ma ktoś inny.
  • Miej poczucie niezależności i wyboru w swoim życiu.

Jesteśmy teraz, w punkcie naszego społeczeństwa, w którym rzeczy takie jak posiadanie świata na wyciągnięcie ręki lub możliwość połączenia wirtualnego z drugim człowiekiem, aby zobaczyć jego twarz w każdym zakątku świata jest możliwe, dlatego bierzemy to za pewnik. To trochę na moim przykładzie bo moja praca – obsługa informatyczna firm, trochę tego ode mnie wymaga.

Niektórzy ludzie uważają, że jest to sposób na przygnębienie i nieszczęście.

Wydaje się, że ciągle jesteśmy niezadowoleni z tego, co mamy i nie wiemy za co powinniśmy być wdzięczni, a zamiast tego, widzimy, że nasz sąsiad ma lepszy samochód i więcej zarabia.

Related articles