6 prawdziwych korzyści płynących z prostszego życia, które sprawiają, że jest to warte zachodu

Wiele rodzin zdaje sobie sprawę, że posiadanie większej ilości rzeczy i zarabianie większych pieniędzy niekoniecznie oznacza lepsze życie. W rezultacie pojawił się rosnący trend w kierunku prostoty. Jeśli myślałeś o usunięciu dodatków w swoim życiu i przejściu na prostszy styl życia, te sześć korzyści mogą przekonać Cię do rozpoczęcia.

1. Mniej rozpraszaczy

Zajęte rzeczy, które wymagają Twojego czasu, są często dodatkami. Kiedy zdecydujesz się cieszyć prostszym życiem, możesz zacząć pozbywać się tych rzeczy. Oznacza to mniej rozproszeń, co pozwala naprawdę usunąć z życia mentalny – i fizyczny – bałagan. Ponieważ bałagan może szybko obniżyć produktywność i wywołać uczucie niepokoju, zmniejszenie go jest zdecydowanie dobrą rzeczą.

2. Mają mniejszy wpływ na środowisko

W społeczności naukowej panuje powszechna zgoda co do tego, że środowisko jest zagrożone. Jeśli społeczeństwo będzie nadal podążać drogą zorientowaną na konsumentów, skutki dla obfitości będą nieodwracalne. Twoja podróż w kierunku prostoty może pomóc zmniejszyć wpływ na środowisko. Rozważ alternatywne źródła energii. Decydując się na zakup paneli słonecznych lub przejście na pojazd na paliwo alternatywne, możesz znacznie zmniejszyć zależność swojego gospodarstwa domowego od paliw kopalnych. To nie tylko pozwala zachować część szybko zanikających zasobów naturalnych, ale także pomaga zmniejszyć emisje zanieczyszczające powietrze, wodę i glebę.

Większość ludzi, którzy wyznają prosty styl życia, przyjmuje również zasadę „trzech R” hierarchii postępowania z odpadami: ograniczanie, ponowne wykorzystanie i recykling. Ponownie wykorzystując istniejące materiały i przedmioty, poddając recyklingowi te, których już nie używasz, i zmniejszając ogólne zużycie, nie tylko upraszczasz życie, ale także drastycznie zmniejszasz ilość odpadów wytwarzanych przez twoje gospodarstwo domowe.

Zapraszam was na blog samochodowy dla prawdziwych maniaków motoryzacji 🙂

3. Lepiej dbaj o to, co masz

Im prostsze rzeczy, tym łatwiej nimi zarządzać. Utrzymanie mniejszego domu jest łatwiejsze i szybsze niż utrzymanie dużego domu, więc możesz poświęcić czas na świetną robotę, zamiast pędzić przez nią. Decydując się na ograniczenie ilości rzeczy w swoim życiu, możesz także lepiej zadbać o to, co masz. Oznacza to, że są bardziej prawdopodobne, że będą trwać dłużej i działać lepiej.

4. Zyskaj więcej czasu na skupienie się na swoich priorytetach

Prosty styl życia zapewnia dodatkowy czas na rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze. Tak więc, niezależnie od tego, czy potrzebujesz dodatkowego czasu, aby się na nich skupić, czy też dokładnie określić swoje priorytety, możesz to osiągnąć, zmniejszając inne wymagania dotyczące czasu i uwagi.

5. Obniż koszty utrzymania

To, co składa się na proste życie, jest inne dla każdego. Częścią tego, co definiuje to dla ciebie, jest to, gdzie jesteś, kiedy zaczynasz podróż, podczas gdy to, ile chcesz wyeliminować, również odgrywa ważną rolę. Niektórzy ludzie chcą przenieść się do mniejszego domu w tym samym mieście, podczas gdy inni chcą udać się do małego domku na pustyni. Niezależnie od tego, jak prosty lub mały chcesz prowadzić swój styl życia, prawdopodobnie osiągniesz znaczne oszczędności kosztów. Jest wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, upraszczając swój styl życia. Będzie mniej zakupów, mniej konserwacji i mniej kosztów podróży dla początkujących.

6. Popraw swoje samopoczucie

Pragnienie ucieczki od wyścigu szczurów i znalezienia spokoju jest głównym motorem ruchu w kierunku prostoty. Może to być ogromnym dobrodziejstwem dla ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Równie dobrze możesz się z tym zmierzyć: życie pod ciągłą presją i stresem nie jest dla ciebie zdrowe. Wysysają energię i mogą przyczynić się do wielu poważnych schorzeń. Należą do nich choroby serca, zaburzenia trawienia i przewlekłe stany zapalne. Dodaj do tego zwiększone poczucie relaksu i masz podwójną wygraną.

Od większej ilości czasu do skupienia się na tym, co jest ważne, do mniejszego wpływu na środowisko, szybko zaczniesz dostrzegać korzyści płynące z prostszego stylu życia po dokonaniu zmiany.

Related articles